מי אנחנו

גישה לחיים הוא ארגון (מלכ"ר), שלא למטרות רווח, הפעיל בישראל ובארה"ב.

הארגון הוקם בשנת 2004 ע"י פרופסור בנימין קורן, יחד עם אשתו, דבורה קורן, מטפלת משפחתית. פרופסור קורן, אונקולוג בעל שם עולמי, הוא יושב הראש של המועצה האונקולוגית וסגן מנהל המרכז הרפואי לאונקולוגיה , בבית החולים שערי צדק.

משימת "גישה לחיים" היא להעצים את התקווה, ואת תחושת המשמעות ולשפר את איכות חייהם של חולים וקשישים, לאורך כל שלבי המחלה, ההזדקנות וסוף החיים.

יוזמה זו היא פרי שיתוף פעולה בין מכון המחקר הרפואי Pamm Gross Kahane health care (PGKHRI) ושל המועצה המדעית הבינ"ל. שיתוף פעולה פורה זה נועד להובלת מהפכה בשיפור איכות החיים של חולים וקשישים. היוזמה תופסת היום מקום מרכזי בתחום החדשנות הרפואית העולמית. היא מפגישה בין מנהיגים והוגי דעות בתחומי הבריאות, החינוך, המדע, הקהילה והפילנטרופיה, לבין תחומי התעשייה לגווניה.

המועצה המדעית הבינ"ל מייצגת ארגונים ומרכזים רפואיים אקדמיים מובילים ופורצי דרך. ביניהם, המכון האונקולוגי הלאומי בארה"ב, אוניברסיטת תל-אביב, האוניברסיטה העברית, המרכז הרפואי שערי צדק, מרפאת מאיו קליניק , ג'ונס הופקינס ואחרים.

הגישה הרפואית פורצת הדרך, זוכה להכרה הולכת וגדלה בקרב מובילי דעה בתחום הבריאות והפורומים המדעיים.

לאחרונה נבחר המאמר שנכתב ע"י פרופסור בנימין קורן, "מדע התקווה" להיות המאמר המוביל, המופיע בעמוד השער, של כתב העת היוקרתי Lancet Oncolog , היוצא במהדורה מיוחדת לרגל חגיגות   ה-20 להיווסדו.

פרסום המאמר מחזק את ההכרה בחזון של "גישה לחיים": לכלול בארגז הכלים של הצוותים הרפואיים את כלי "התקווה" ככלי חיוני  ומשלים בטיפול הרפואי.

"גישה לחיים" נמצאת בעיצומו של מחקר מעמיק בנושא מדע התקווה ותפקיד התקווה המאפשר תחושת רווחה נפשית ושיפור בטיפול הבריאותי.

את הצוות המכובד שלנו מובילים:

  • פרופ' בן קורן, MD – סגן מנהל המכון האונקולוגי ויו"ר גישה לחיים
  • פרופ' דן אריאלי, PhD – מומחה עולמי בכלכלה התנהגותית
  • פרופ' מלכה מרגלית, PhD – זוכת פרס ישראל למחקר בחינוך
  • פרופ' דיוויד ב. פלדמן, PhD – יו"ר פסיכולוגיה ייעוצית, אוניברסיטת סנטה קלרה
  • פרופ' טום סמית', MD – מנהל רפואה פליאטיבית, Johns Hopkins Medical Institutions

 

משבר הקורונה, הציב בפני "גישה לחיים" את ההזדמנות לחלוק את הידע והניסיון , וזירז את ההטמעה של טכנולוגיה דיגיטלית בקרב אנשי בריאות, נציגי מטופלים ומתנדבים במטרה לאפשר להם לספק תמיכה מבוססת תקווה.

הארגון מקדם תכניות הדרכה חדשניות, שמטרתן לחזק תקוותיות ותחושת משמעות, בקרב עשרות אלפי חולים וקשישים מידי שנה, במטרה להילחם בבדידות. תכנית  Hopetimize היא מוצר של "גישה לחיים", המיועדת לעודד ולחזק  במטופלים את המוטיבציה ליישם שינויים באורח חייהם, להתמיד בטיפולים והרווחה המוצעת להם, ולהשיג יעדי איכות חיים באופן יזום.

בנוסף, בתכנית Hopetimize, אנו מיישמים את הניסיון שצברנו לאורך עשרות שנים, ע"י פיתוח תכניות הדרכה המיועדות לצוותים רפואיים, למטפלים ולמטופלים ומעניקות להם כלים לקבלת החלטות ולניהול תכנית בריאותית אפקטיבית, המשלבת מענה לצרכיו הנפשיים של המטופל.

 

 

השותפים שלנו

פרס
NRG
נעמי
matana
פדרציה
G
הורביץ
UJA
מכבי
נוף
בית בלב
אבות
זהב
מטב
בית-הדר