הכשרת אנשי מקצוע

ארגון 'גישה לחיים' פועל להעצמת זקנים וחולים והמטפלים בהם, להתמודדות עם אתגרי המחלה והזקנה ופועל להעניק לחולים מעטפת תומכת, אמפתית ומשתפת, לצד הטיפול במחלה או בקושי קליני.

עיקר השיח המתקיים עם הקשיש והחולה במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי ככלי נוסף לריפוי והעצמה. בעת מחלה או זקנה, לחיזוק כלל המשאבים הפנימיים של האדם (תחושת שייכות, משמעות, תקווה) ולמידת המסוגלות שלו לשלוט ולבחור את דרך חייו, יש השפעה חיובית גם על מצבו האובייקטיבי וגם על איכות חייו ואיכות חיי משפחתו.

תכניות ארגון 'גישה לחיים' באות לתת כלים למטפלים בחולים ובקשישים, על מנת שיוכלו ליצור קשר משמעותי עם המטופלים ולהפוך את הטיפול הרפואי לאפקטיבי יותר.

הסדנאות אותן מעביר הארגון כוללות תכנים לפיתוח מיומנויות קשב, תקשורת, אמפתיה, התמודדות עם כעסים ותסכולים, כיבוד רצון החולה והזקן וייזום שיחה על רצונות המטופל לקראת סוף חיים.

בנוסף, הארגון מעניק כלים למניעת שחיקה ותשישות חמלה כך שהמטפלים יוכלו ליצור קשר משמעותי ואפקטיבי עם המטופלים, גם במצבים קשים כגון מסירת בשורה קשה.

תכניות ההתערבות של הארגון בקרב צוותים מטפלים, מטופלים, בני משפחה ומתנדבים נעשות בעשרות מוסדות רפואיים וגריאטריים בכל רחבי הארץ, וכוללות הטמעת שיטות מוכחות:

  • תכנון רפואי מקדים בהתאם לרצון המטופל בהתאם לרצונו ותפיסת עולמו
  • תרבות טיפול המקדמת את איכות חיי המטופל ובהתאם לרצונו
  • הכשרת ותמיכה במטפל (SELF CARE) כחלק מההשפעה על איכות חיי המטופל
  • העצמת התקשורת בין מטופלים ובני משפחה או בין מטפלים למטופלים
  • שיפור תקווה בקרב החולים ובני משפחותיהם על ידי גיבוש והשגת יעדים אישיים
  • הכשרת מתנדבים לתמיכה במטופלים ובני משפחה ולהטמעת השיטות

השותפים שלנו

פרס
NRG
נעמי
matana
פדרציה
G
הורביץ
UJA
מכבי
נוף
בית בלב
אבות
זהב
מטב
בית-הדר