מי אנחנו

מי אנחנו – 'גישה לחיים' הנו ארגון ללא כוונות רווח אשר הוקם בשנת 2004, על ידי יו”ר הארגון פרופסור בן קורן, מ"מ מנהל המערך האונקולוגי במרכז הרפואי שערי צדק ואשתו דבורה קורן, מטפלת משפחתית.

הארגון שם לו למטרה לקדם את איכות החיים (wellbeing) ככלי קריטי בתהליכי הריפוי, הסיעוד והטיפול בקשישים ובחולים במחלה כרונית/מסכנת חיים.

למה? – עיקר השיח המתקיים עם הקשיש והחולה במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי ככלי נוסף לריפוי והעצמה.

בעת מחלה או זיקנה, לחיזוק כלל המשאבים הפנימיים של האדם (תחושת שייכות, משמעות, תקווה) ולמידת המסוגלות שלו לשלוט ולבחור את דרך חייו, יש השפעה חיובית גם על מצבו האובייקטיבי וגם על איכות חייו ואיכות חיי משפחתו.

קהל מטרה – הארגון נותן מענה לחולה והקשיש אך גם לכל מעגלי התמיכה המלווים: בני משפחה, רופאים, עובדים סוציאליים ואנשי מקצוע מתחום הטיפול והסיעוד.

הארגון פועל ב-3 מישורי עבודה עיקריים

במישור הציבורי: לעורר מודעות לאפשרות לקבלת טיפול מקצועי “אחר” של מערכת הבריאות והרווחה בסוגיות זקנה, מחלות מסכנות חיים וכרוניות

במישור הרגולטורי: השפעה על מקבלי החלטות ומעצבי מדיניות בסוגיית ייפוי כוח מתמשך והנחיות מקדימות

במישור המקצועי: קידום שיח בקרב אנשי מקצוע מתחומי הרפואה והטיפול על המעבר ממודל ביולוגי ממוקד מחלה למודל 'ביו-פסיכו-סוציאלי' ממוקד מטופל הכולל התייחסות הוליסטית לרצונותיו וערכיו.

השותפים שלנו

פרס
NRG
נעמי
matana
פדרציה
G
הורביץ
UJA
מכבי
נוף
בית בלב
אבות
זהב
מטב
בית-הדר

השותפים שלנו

פרס
NRG
נעמי
matana
פדרציה
G
הורביץ
UJA
מכבי
נוף
בית בלב
אבות
זהב
מטב
בית-הדר