גישה לחיים > אודות > פרויקטים > פרויקט השיחה

פרויקט השיחה

השיחה שיכולה לשנות אותך עד סוף החיים! הבטחת את עתידך – בחסכון, פנסיה, ביטוחים, דיור חינוך.

אבל האם הבטחת את עתידך במצב שבו לא תוכל/י להיות שותפ/ה לקבלת ההחלטות בנוגע לאיכות חייך?

ענה/י לעצמך בלב:

חשוב לי שההחלטות שיקבלו עבורי במצב משבר ודחק ישקפו את העקרונות על פיהם אני חי/ה את חיי.

 

היי/ה כנ/ה עם עצמך:

האם באמת שוחחת עם אדם קרוב על מנת להבטיח זאת?

כולנו חווים במשפחה, או דרך חברים, מצבי משבר הנובעים מזקנה או מחלה קשה. “השיחה”* היא ערכה פשוטה וידידותית אשר מסייעת לכם; בני המשפחה, לדבר מבעוד מועד עם יקיריכם.

אין צורך לחכות למצבי משבר וללחץ הנפשי הנלווה אליו שבו לעיתים את/ה או יקירך איננו במצב שבו הוא יכול להביע את רצונותיו. ערכת השיחה מאפשרת להעלות וללבן כאן ועכשיו סוגיות שעולות תמיד כש”מאוחר מידי”, לשקול מראש החלטות גורליות וחשובות באופן רגיש ובוגר, בסביבה בטוחה ואוהבת.

מי שמילא את “ערכת השיחה”  העיד על חוויה פתוחה ומשתפת עם בני משפחתו, על מחשבות שלא העריך שיעניינו משהו. מילוי הערכה היקנה לו ביטחון כי ימשיך לחיות חיים בכבוד, בתקווה ובמשמעות גם במצבי דחק ומשבר.

ערכת המילוי מלווה בסדנא בת שעתיים וחצי .

 

מי אנחנו – ארגון “גישה לחיים” (תשקופת לשעבר) מייסודו של האונקולוג פרופסור בן קורן מנהל מכון הקרינה בבית החולים איכילוב, שמה למטרה לקדם את איכות החיים ככלי קריטי בתהליכי הריפוי והעצמה של החולה במחלה מסכנת חיים, הזקן והאדם בסוף חייו.

למה? – עיקר השיח המתקיים עם החולה והזקן במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי ככלי נוסף לריפוי והעצמה . בעת מחלה/זקנה/סוף חיים חיזוק כלל המשאבים הפנימיים (משמעות ותרומה לעצמו, למשפחה, לחברה, תחושת שייכות, מטרה, פחדים, תקוות) והמסוגלות שלו לשלוט ולבחור את דרך חייו, משפיעה גם על מצבו האובייקטיבי ומשפרת את איכות חייו גם אם פתיל חייו קצר וקצוב.

*”גישה לחיים” נבחרה להיות הארגון הראשון מחוץ לגבולות ארה”ב, להוביל את תוכנית ה- “CONVERSATION PROJECT THE”, שנוסדה על ידי העיתונאית (וושינגטון פוסט), אלן גודמן זוכת פרס ש”פוליצר”.