גישה לחיים > אודות > מי אנחנו

מי אנחנו

.”גישה לחיים” הנה ארגון ללא כוונות רווח אשר הוקם לפני למעלה מעשור על ידי יו”ר הארגון פרופסור בן קורן – מנהל מכון הקרינה בבית החולים איכילוב ואשתו דבורה קורן – מטפלת משפחתית.

צורך 

עיקר השיח המתקיים במערכת הרפואית והסיעודית מתמקד סביב בריאות ושרידות ודוחק לקרן זווית את השיח האישי והרגשי ככלי נוסף לריפוי , העצמה וגם סגירת מעגלים ופרידה.

מטרה

הארגון שם לו למטרה לקדם את המודעות לחשיבות הקשר בין תהליכי הטיפול, הריפוי והסיעוד לבין איכות החיים הנפשית והרוחנית (well being).

 קהל מטרה

חולים במחלות מסכנות חיים ומחלות כרוניות
זקנים
אנשים בסוף חייהם
אנשי מקצוע מתחום הטיפול הריפוי והסיעוד

הארגון פועל ב- 3 מישורי עבודה עיקריים

המישור הציבורי – במטרה לעורר מודעות
א. לאפשרות קבלת טיפול מקצועי “אחר” של מערכת הבריאות  הרווחה בסוגיות של סוף החיים ומחלות מסכנות חיים.
ב. לכלים קיימים המשפרים את איכות חייו של החולה/זקן כגון “פרויקט השיחה”, ליווי רוחני, מיינדפולנס ועוד.

המישור הרגולטיבי – במטרה להשפיע על מקבלי ההחלטות ומעצבי המדיניות בסוגיות הקשורות ברווחתם הרוחנית, נפשית וחברתית של חולים במחלות קשות וזקנים.

המישור המקצועי – במטרה לקדם שיח אנשי מקצוע טיפוליים וסיעודיים סביב הצורך בשילוב גוף, נפש ורוח בטיפול וסיעוד הן למטופל והן למטפל

יושב ראש ומייסד
פרופסור בן קורן

מכהן כראש המכון לרדיותרפיה במרכז הרפואי תל אביב וכפרופסור מן המניין לאונקולוגיה בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. . הוא היה שותף להקמת Keryx Biotech ולהנפקתה כמנכ"ל החברה ב-NASDAQ ו-AIM בלונדון. זמן קצר לאחר שעלה ארצה, הוא הקים ביחד עם אשתו, דבורה – מטפלת משפחתית, את עמותת גישה לחיים – תשקופת. הארגון פועל במטרה לקדם את המודעות לנחיצות איכות חיים בתהליכי ריפוי, סיעוד וטיפול. בן פרסם יותר מ-200 מאמרים ופרקים בספרות מדעית וזכה בשנת 2012 בתחרות כתיבת חיבורים בחסות Lancet (על מאמרו "הסרטן שבלב"). בשנת 2011, זכה כיו"ר עמותת "גישה לחיים" באות הנשיא למתנדב. משנת 2014, הוא מכהן כעורך מדור ה''אונקולוגיה הנרטיבית'' בכתב העת Practical Radiation Oncology. בשנת 2015 היה לחוקר ראשי שותף בשני ניסויים קליניים במימון ה-National Cancer Institute, אשר יבחנו את המנגנונים הנוירו-פיזיולוגיים של "תקווה".

מייסדת
דבורה קורן

דבורה קורן הינה בעלת תואר הראשון ברפוי בעיסוק, אותו סיימה בהצטיינות באוניברסיטה של בוסטון ותואר שני בסוציולוגיה קלינית וטיפול משפחתי מאוניברסיטת צפון טקסס.
היא ייסדה וניהלה את אחד הארגונים המובילים לשיקום שיקומית בארצות הברית, ואף הביאה למיזוגו עם אחד המרכזים הציבוריים של בתי אבות וחברות שיקום. דבורה כיהנה כסגנית נשיא חברת HCR, Heartland Rehabilitation Services.

דבורה הינה מייסדת עמותת תשקופת-מעגן, ובתפקידה מיעצת לתיכנון ופיתוח ובנוסף מעבירה תכניות השתלמות לאנשי מקצוע ומתנדבים המתפלים בחולים עם מחלות קשות .
דבורה יושבת ראש לשעבר לרשת הארגונים לתמיכה רוחני בישראל וחברת הדרקטריון של ה l National Association of Jewish Chaplains, בארצות הברית שבה היא פעילה בפיתוח תחום של תמיכה רוחנית בארץ רוחנית

דבורה שותפה לכתיבת הפרק "ייעוץ לחולים סופניים חברי הקהילה" בספר מדריך מעשי לייעוץ רבני שיצא לאור בשנת 2005. היא מרצה אודות מחלה ומוות ועל השפעת הגסיסה על המשפחה. בנוסף לפעילותה המקצועית הענפה, דבורה מתעניינת בבישול, קריאה התעמלות וריקוד, ונהנית במיוחד מבילוי עם משפחתה.

אבי פריג'

אבי פריג' נולד בישראל בשנת 1953. נשוי באושר לאפרת ואב גאה ל 5 ילדים, נכה צה"ל . מאז שנת 1975 עוסק בביטוח, מנהל ובעלים של ליעד סוכנות לביטוח בע"מ. באוקטובר 2005 נתגלה אצל אבי סרטן סרטן מיתרי הקול ומיד עם התחלת הטיפולים, רתם לעזרתו את כוחו של הדמיון המודרך והמחשבה החיובית שתמיד היו נר לרגליו. אבי בחר לעבור את הטיפולים ללא הפסקה בעבודה ובחייו השוטפים ובמקביל התגייס לעזור לחולים אחרים להתגבר על מחלתם . במהלך הטיפול התוודע אבי לפרופ' בן קורן ולעמותת "גישה לחיים תשקופת-מעגן" ומאז הפך לחבר בוועד המנהל של העמותה וקשוב לכל בקשה או רעיון שיכולים לסייע לאחרים ולטעת בהם תקווה להחלמה ולחיים טובים בכל מצב. אבי, בעל לב רחב, כשרון ארגוני מדהים ואכפתיות עמוקה מהווה דוגמא לאדם המתמודד עם איום המחלה ביושר, תקווה ואופטימיות שופעת ומדבקת את כל מי שנקרא בדרכו.

ניר למפרט

מנכ"ל מר תעשיות, לשעבר מנכ"ל קבוצת דפי זהב (כיום ZAP GROUP) . בעבר כיהן כמנכ”ל ערוץ 10 וכמשנה למנכ”ל .Yes בעבר שירת במגוון תפקידים ביחידה 8200 . כיום משמש כיו”ר עמותת בוגרי 8200 ופעיל בעמותות נוספות. ניר חבר דירקטריון גישה לחיים תשקופת-מעגן ותומך רבות בפעילויות הארגון.

רוניתה טביב

מנכ"ל קבוצת "אתגר" משאבי אנוש

גידי פרסר

יליד חיפה. פסל ואמן

סנדרה המר

סנדי המר נולדה וגדלה בלונדון שם למדה ב- Saint Martin בי"ס לאמנויות בלונדון, אנגליה. היא בעלת ניסיון בתחומים שונים במהלך 20 השנים האחרונות הכוללים כקונת אופנה בוושינגטון עבור איב סן לורן, וכן כמנהלת יחסי הציבור של מוזיאון ישראל בירושלים ובניו יורק. היא היתה מייסדת החברה של הוצאה לאור לספרים של הילדים בספר באנגליה, ועוד קודם לכן כיהנה כמנהלת שיווק סטארהום בתל אביב. נכון לעכשיו, סנדי הוא נשיאה ומייסדת Conference-Art בע"מ - חברה להפקת אירועים בינלאומיים. הכישרון שלה כעת מכוון לסייע בתכנון אירועי קשרי קהילה עבור גישה לחיים תשקופת-מעגן. סנדי גרה באחד מפרברי תל אביב עם בעלה 3 ילדים.

אברהם אברמן, עו"ד

שותף בכיר במשרד עוה"ד אפרים אברמזון, מתמחה בתחומי המשפט המסחרי, נדל"ן ועמותות ומשמש גם כדירקטור בחברות מסחריות. מכהן כחבר ועד בעמותות העוסקות בתחום הרווחה, החינוך והבריאות ופעיל ב"גישה לחיים" מאז נחשף אל פעילותה (בשמה הקודם) בעת מחלת אשתו שירה ע"ה. תושב ירושלים, אב לארבעה ונשוי בשנית.

ד"ר פליקס בוקשטיין ,MD

ד"ר פליקס בוקשטיין, נוירו-אונקולוג , אחראי על השירות הנוירו-אונקולוגי, המכון האונקולוגי, המרכז הרפואי איכילוב. הוא גר בתל אביב עם אישתו וביתו

בת' קורן, MD

בת' איב קורן השלימה את לימודי הרפואה שלה ב קולג' לרפואה על שם אלברט איינשטיין. לאחר הכשרה ברפואה פנימית והשלמת התמחות לאלרגיה ואימונולוגיה קלינית בבית Sinai Medical Centerin, ניו-יורק, היא ערכה מחקר קליני המתמקד באלרגיות והאפידמיולוגיה של אסתמה. כיום היא עומדת בראש המרפאה לאלרגיה ואסטמה. היא חברה ב- American Academy of Allergy ,Asthma and Immunology, ונשיאה לשעבר של New York Allergy and Asthma Society. ד"ר קורן מרצה ברחבי ארה"ב בנושא אסטמה, אלרגיות למזון ועוד מחלות חיסוניות כרוניות.

ד"ר אלן הבר

ד"ר הבר קיבל את התואר הראשון שני שלו בהצטיינות (BA, MD) באוניברסיטת בוסטון. הוא עשה את ההתמחות שלו ברפואה פנימית ב- Columbia-Presbyterian Medical Center. ד"ר הבר הוא היום פרופסור חבר קליני לרפואה באוניברסיטת דרקסל לרפואה בפילידלפיה. הוא פעיל בבתי-חולים בתפקידים בכירים שונים. אלן הוא חבר הבית הכנסת בית הלל-בית אל, שם הוא ואשתו ד"ר מאריון הבר וארבעת ילדיהם מעורבים באופן פעיל.

פרופ' יונתן סרנה

פרופ' יונתן סרנה הוא מרצה לתולדות יהדות ארצות-הברית בקתדרה ע"ש ג'וזף והלנה בראון באוניברסיטת ברנדייס ומנהל תוכנית הורנשטיין למנהיגות יהודית מקצועית של האוניברסיטה. סרנה, שבשנת 2004 נבחר ע"י כתב העת Forward כאחד מחמישים היהודים-האמריקאים המשפיעים ביותר, היה ההיסטוריון הראשי באירועים לציון 350 שנה ליהדות ארצות-הברית, והוא נחשב לפרשן מוביל בתחום ההיסטוריה, הדת והחיים היהודיים באמריקה.פרופ' סרנה, שנולד בפילדלפיה וגדל בניו-יורק ובבוסטון, למד באוניברסיטת ברנדייס, בבוסטון היברו קולג', במרכז הרב קוק בירושלים ובאוניברסיטת ייל, שם קיבל תואר דוקטור בשנת 1979. ד"ר סרנה כתב, ערך, או ערך-במשותף יותר מעשרים ספרים, כולל ספרו החדש "A New Time to Every Purpose: Letters to a Young Jew". ספרו המוכר ביותר הוא "American Judaism: A History", שתורגם לאחרונה לעברית. הספר זכה בפרס "הספר היהודי הטוב ביותר לשנת 2004" מטעם המועצה לספרות יהודית, והוא צויין כ"תיאור הטוב ביותר של תולדות יהדות ארה"ב במשך 350 שנותיה על אדמת אמריקה."